LUP 2016

Ještě týden před startem visel nad konáním dvanáctého ročníku Lupu Damoklův meč. Až oslovením některých stálých tváří z minulých let se podařilo dostat počty účastníků do rozumných čísel a mohlo se začít.

Na obě kategorie soutěžících letos čekalo osm úkolů. Podvečerní devítice i pofotbalová trojice jako vždy luštila s vidinou sladké odměny. Když měli hotovo, zjistili, že nižší účast má i něco do sebe. A odcházeli tak nejspíš docela spokojeni, neboť platilo pravidlo, že čím méně účastníků, tím větší odměna... Bonboniérovou odměnou pohrdl málokdo a po bonusovém lízátku sáhli i leckteří dospělí. Takže pohled na poluštitelské debaty s lízátkem před Archou byl netradiční.

Ale pojďme k luštění:

Zpestřením tradiční křížovky bylo, že luštitelé se snažili na 14 řádcích skládat co nejdelší slovo. Z každého řádku přitom mohli použít maximálně jedno písmeno. Důkazem toho, že jim to v této neobvyklé disciplíně skutečně pálilo a věděli si s ní povětšinou rady, budiž vytvořená slova: namlátit si, jmenovatel, nespavost, batožina a (nakonec) Japonec:-)

Nejmladší účastnicí se stala sedmiletá Anička, která původně přišla jen doprovodit bratra a odvážně se vrhla do luštění. Tak elegantně barevně vyvedenou osmisměrku jako ona v celé historii ještě nikdo neměl. A pokud nevěříte, mrkněte do fotogalerie.

Protože postupem času bylo víceméně zjevné, že hodina nikomu ke splnění všech úkolů stačit nebude, bylo důležité také to, jak kdo taktizoval a jaké úkoly vynechával. Mezi dospěláky byla v konečném účtování na stupních vítězů a těsně pod nimi taková tlačenice, že mezi druhým a čtvrtým místem zůstaly nejmenší možné bodové rozestupy.

 

Bez ohledu na to, kdo kolik bodů získal, bez nadsázky zvítězili všichni, kdo dorazili. Minimálně sami nad sebou!

 

Kategorie do 15 let:

Pořadí Jméno a příjmení Věk Bodů
1. Jiří Jílek 10 60,75
2. Anna Jílková   7 37,5
3. Ondřej Burda 12 33,75
4. David Chládek   9   8,4

 

Kategorie od 16 let:

Pořadí Jméno a příjmení Bodů
1. Jiří Klement 129
2. Marta Míčová 90
3. Ilona Burdová 89
4. Pavel Fatěna 88
5.-6. Eva Fuxová 74
5.-6. Cecílie Planičková 74
7. František Zajíček 60
8. Michal Lamparter 31

Na trojici nejlepších obou kategorií čeká z rukou organizátora odměna.