LUP 2012

Do 8. ročníku Luštitelského přeboru, která byla zaměřena na Noc kostelů, zasáhlo letos 18 luštitelů. Rovných 10 účastníků usilovalo o vítězství v kategorii od 16 let (tj. dospělí) a osmička soutěžících bojovala seč jim síly a propisky stačily. Připraveno bylo tentokrát 9 úkolů, které se mnohdy dosti podobaly, ale pro děti byly přece jen trochu zjednodušeny. To byl případ zejména úkolu číslo 5, který dospěláci měli označen jako "Doplňovačka s fíglem". Můj obdiv patří všem, kteří se s touto specialitou s úspěchem popasovali. Pořádným oříškem (jako každoročně) byl biblický kvíz. Pokud právě v něm chcete v příštím ročníku zazářit, už dnes začnete studovat tento web. Každopádně i letos beze zbytku platilo, že vyhrál každý, kdo se zúčastnil. Přinejmenším nad sebou samým!

Zlatým písmem do historie Luštitelského přeboru se zapsala teprve pětiletá Markétka Burdová, která našla odvahu a ověřila si své předškolní schopnosti a dovednosti v praxi. Mám takový dojem, že její rekordní zápis nebude dlouho překonán. I když Markétka mezi úkoly nenarazila na - pro ni tolik oblíbená - antonyma, vybrala si úkol, který jí byl nejsympatičtější. Když jsem se jí zeptal, proč si zvolila právě osmisměrku a jestli bude vědět, jak na to, s úsměvem ve tváři mě ujistila, že to už viděla luštit bratra. Zatímco pro všechny ostatní luštitele byl čas neúprosným soupeřem, Markétku časový limit nerozházel a pokud jsem se dobře díval, jako jediná si věřila natolik, že si chvílemi vkladála tužku za ucho :-)

Ještě jednou děkuji všem za účast a těším se, že příští rok se vás sejde alespoň tolik co letos a nebo ještě víc...

Slavnostní vyhlášení výsledků obou kategorií letošního Luštitelského přeboru i VDV bylo na pořadu v pátek 18. května po dětské mši svaté (cca v 17.15). A přijít se vyplatilo! Losovaly se totiž i tolik oblíbené ceny útěchy...

 

Kategorie od 16 let:

soutěžící jméno a příjmení body
1. Helena Valentová 124
2. Petr Onuca 120
3. Nela Jílková 117
4. Cecilie Planičková 110
5. Ilona Burdová 102
6. Pavel Fatěna 99
7. Marta Míčová 95
8. Jana Lamparterová 90
9. Květoslav Šedivý 50
10. Michal Lamparter 27

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kategorie do 15 let:

pořadí soutěžící body
1. Markéta Šobová 142,8
2. Václav Valenta 137,7
3. Filip Lamparter 128,7
4. Barbora Šobová 125
5 Otakar Valenta 122,1
6. Libor Malinka 61,2
7. Ondřej Burda 52,2
8. Markéta Burdová 6,4