VDV 2013

Do jubilejního pátého klání VDV se zapojily i nové tváře a některým z nich se podařilo v celkovém hodnocení vystoupat hodně vysoko. I tentokrát na soutěžící všeho věku čekalo 10 otázek a záleželo na každém z nich, jak moc kdo dokázal odhadnout odpovědi ostatních.

Na stupně vítězů se tentokrát probojovaly pouze ženy a dívky. V rámci objektivity je potřeba říct, že žen a dívek bylo ve startovním poli víc, takže i šanci prosadit se měly přece jen výraznější. Chlapci či mužové si tentokrát chuť na úspěch museli nechat zajít. Šanci pokusit se o podobný triumf budou mít nejdříve příští rok...

 

• Jak vypadaly odpovědi, které v konečném účtování zajistily nejvíce bodů, naznačuje následující historka:

Jednoho dne, kdy teploměr ukazoval –5°C ačkoli bylo léto, si Krtek a Maxipes Fík vyrazili na oběd do restaurace, kde si vybrali kuřecí a vepřové maso. Po návratu domů si otevřeli encyklopedii ptactva a nedokázali si vysvětlit, kde se v ní vzal slon. Plni rozčarování knížku zavřeli a náladu si vylepšili výbornou pěticí vtipů, které slyšeli od pana kaplana. Jeden z nich se týkal i Jeruzaléma. Tou dobou zrovna v parku naproti jejich oknům začala netrénovaná třicetiletá žena dělat dřepy - napočítali jich dvacet. Přitom dostali hlad a rozhodli se posvačit rohlík. Když dojeli, usoudili, že ke snídani ho mívá sedm lidí z deseti. A protože na  www.lup.webnode.cz  zjistili, že v roce 2014 proběhne jubilejní desátý LUP, raději si v předstihu připravili tužku a po dni plném zážitků se odebrali na kutě.

 

PS: Jedna perlička na závěr - jeden ze soutěžících byl natolik zabrán do soutěže, že na otázku jakou věc nebo vlastnost musí mít člověk, který vyrazí na LUP si jaksi neuvědomil, že máme na mysli zažitou zkratku pro luštitelský přebor a napsal bez uzardění: páčidlo a pytel:-))))

 

pořadí soutěžící bodů
1. Barbora Šobová 50
2. Cecílie Planičková 45
3. Markéta Šobová 41
4. Petr Onuca 39
5.-6. Václav Valenta 35
  Hana Mádrová 35
7.-8. Jiří Jílek 34
7.-8. Otakar Valenta 34
9. Michal Lamparter 28
10.-12. Ondřej Burda 27
  Ilona Burdová 27
  Květoslav Šedivý 27
13. Nela Jílková 26
14. Marta Klementová 23
15. Markéta Munzarová 22
neklas. Markéta Burdová